Saaremaa õpetajad tutvustasid nööbi- ja lipsukogu ({{commentsTotal}})

Saaremaa Ühisgümnaasiumi füüsikaõpetaja Indrek Peil ja emakeeleõpetaja Sirje Kreisman tutvustasid kooli fuajee näituseboksides oma nööbi- ja lipsukogu.
15 aasta jooksul tuhandeid nööpe kokku kogunud Kreisman ise täpselt oma kogu suurust ei teagi, lubades need aga pärast näituse lõppu üle lugeda. Kogumisidee olevat alguse saanud sellest, kui ta vanu riideid lapitekkide tarvis tükkideks lõikas, vahendasid Terevisiooni uudised.

"Nende küljes olid nööbid. Igal nööbil oli oma nostalgiline lugu ja ma ei tihanud neid nööpe ära visata," meenutas emakeeleõpetajast nööbikoguja. "Et see oli jaanipäeva kleit, see oli esimese armumise kleit. Nööp omandas lisaväärtuse."

Füüsikaõpetaja Indrek Peilil on näitusel väljas 60 lipsu. Mees ütleb, et ühe kooliaasta jooksul ta ühe lipsuga klassi ette kaks korda ei tule. Kodus on tal lipse kokku 298, nende hulgas ka tema päris esimene lips.

"Kui ma tantsukursustel käima hakkasin, sain esimese lipsu ja 15 aastat tagasi hakkasin teadlikult koguma," rääkis Peil.

Kõigile lipsuhuvilistele võib lipsuspets kindlalt öelda, milline üks õige lips olema peab.

"Kõige parem lips on kootud mustriga siidlips. Õige lips on selline, et kui ta kahe sõrme vahele üles riputada, siis ta peab sirgelt rippuma. Kui hakkab kaarduma, siis pole õige lips," selgitas füüsikaõpetajast lipsukoguja.

Toimetaja: Thomas MellHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: