Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Naiste keskmine palk on ELis meeste omast 15% madalam

Euroopa Komisjoni meeste ja naiste võrdõiguslikkust käsitleva raporti andmeil teenivad naised ELis ühe töötunni eest 15 protsenti vähem.
Naiste tööhõive on ELis 56,3 protsenti ehk 2,7 protsendipunkti kõrgem kui aastal 2000. Sellest ajast alates on ELis loodud kaheksa miljonit uut töökohta, millest kuuel miljonil töötavad naised, vahendas raportit ajaleht Taloussanomat.

Meeste tööhõive on ELis alates 2000. aastast tõusnud vaid 0,1 protsendipunkti, kuid naiste uued töökohad on raporti andmeil enamasti valdkondades, kus domineerivad naised ning kus on ka väiksemad palgad. Naistel on samuti raskem pääseda otsusetegijate sekka.

Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Kadi Viik rääkis ETV24-le, et Eestis on meeste ja naiste palgavahe suurem kui ELis keskmiselt ja selle põhjused on paljuski samad mis mujalgi.

Samas väitis Viik, et poliitikauuringute keskuse Praxis tehtud uurimuse kohaselt ei ole umbes kaks kolmandikku naiste ja meeste palgavahest seletatav ei haridustaseme ega staažiga.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: