Noarootsi vallas õnnistati Rooslepa kabel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Noarootsi vallas õnnistati sisse Rooslepa kabel, mille taastamiseks kulunud kuus miljonit krooni saadi annetustest, vallalt, Euroopa Liidu fondidest ja Rootsi kuningalt.
Rooslepa kabelit ja seda ümbritsevat surnuaeda kasutas Nõukogude piirivalve märgilaskmiseks ja järgi jäid vaid varemed. Raha hakati kabeli taastamiseks koguma 1997. aastal, vahendas Aktuaalne kaamera.

"Suur rõõm on eriti sellest, et ka kohalik rahvas on, nagu mulle on öeldud, aastaid kaasa elanud, palvetanud, selle pärast, et see kabel taastataks, see ei ole ainult üks hoone siin, vaid on see on rahvas, kes on selle hoone rajanud," väljendas EELK peapiiskop Andres Põder oma rõõmu Rooslepa pühakoja taastamise üle.

Noarootsile on oma näo andnud seal aastasadu elanud rannarootslased ning nii toimus
kabeli sissepühitsemistseremoonia lisaks eesti keelele ka rootsi keeles.

Noarootsi vallavolikogu esimees Vladimir Belovas tunnistab, et tegu on valla jaoks olulise vaimse sündmusega ja loodetavasti toob see kirikusse rohkem noori.

Praegust elu-olu vallas hindab ta ülesmäge minevaks, sest nii iive on vallas positiivne kui ka on Noarootsi piirkonna elanikud keskmise sissetuleku osas Eestis küllaltki kõrgel kohal.

Toimetaja: Berit Nuka

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: