Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maripuu: isad ei tea väga palju oma õigusi

Sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul ilmnes uuringust üllatuslikult ühe põhjusena, miks isad lapsehoolduspuhkusele ei jää, see, et nad ei tea väga palju oma õigusi.
"Ma arvan, et kõige suurem põhjus on meie minevik ja kujunenud arusaam, et ema on see, kes peab olema lapsega kodus ja isa on asendamatu tööl," rääkis Maripuu ETV hommikusaates Terevisioon sotsiaalministeeriumis tutvustatavast uuringust, mille eesmärk oli välja selgitada põhjused, miks mehed ei kasuta võimalust lapsehoolduspuhkusele jäämiseks.

"Uuringust tuli üllatuslikult välja, et isad tegelikkuses ei tea väga palju oma õigusi - et neil on võimalik koju jääda, et nad saavad selle hüvitatud ja nii edasi," lisas ta.

Ühe lapsehoolduspuhkusele mitte jäämise põhjusena tõid mehed välja ka hirmu selle ees, et ei saa lapsega hakkama, ütles Maripuu.

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalpoliitika info ja analüüsi osakonna analüütiku Liina Järviste sõnul pole täpselt teada, palju mehi on lapsehoolduspuhkusele jäänud, ent vanemahüvitise saajate seas on isasid alla 2 protsendi.

Maripuu sõnul pole mõttekas seada eesmärki, kui suur osa isadest peaks lapsehoolduspuhkusele jääma.

"Loomulikult soov oleks, et isasid tulevikus oleks rohkem kodus, aga seada selliseid protsente eesmärgiks, seda ma ei poolda," ütles ta.

"Pigem on riigi ülesanne luua võimalusi, et pere ise saab otsustada, mis on neile kõige kasulikum," selgitas sotsiaalminister.

Toimetaja: Laura Raus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: