Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vetla hüdroelektrijaam võib jääda tegevusloata

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi tegi eile ettepaneku tühistada Vetla hüdroelektrijaama tegevuse aluseks olev vee erikasutusluba, sest selle taotlemisel on esitatud valeandmeid.
Pidevate rikkumistega seotud jaam on juba aastaid ümberkaudsetele majapidamistele pahameelt tekitanud, ujutades jõeäärseid maid üle ja jättes suviti veevoolu sootuks kinni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vetla külavanem Endla Gellert, kes elab hüdroelektrijaamast allavoolu, rääkis, et möödunud suvel oli täiesti tavaline, kui jõest jäi pärast paisu vaid nire alles.

Hüdroelektrijaamast ülalpool on jõeäärsed majapidamised aga hädas vee paisutamisega kaasneva pinnase liigniiskusega. Hektarite viisi on soostunud nii põlised heinamaaosad kui ka jõeäärne mets.

Neli aastat tagasi tööle hakanud Vetla hüdroelektrijaama omanik Urmas Põld tunnistas, et paisu taga on üleujutamisega mingil määral tõesti probleeme, kuid tammist allavoolu polevat jõgi saanud kunagi tilgatumaks jääda.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul nentis, et varasema vee erikasutusloa nõuete rikkumise eest on inspektsioon Jägala jõel tegutsevat AS-i Vetla Jõujaamad karistanud rahatrahviga.

Toimetaja: Kirsi Lattu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: