Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paekivitoodete tehas kaebas Kose vallavolikogu kohtusse

Paekivitoodete tehas kaebas kohtusse Kose vallavolikogu, kes rajas Rahkvälja maastikukaitseala sinna, kus tehas plaanib paekivi kaevandada.
Kohalikel on hirm, et kaevandamine rikub karstiala maa-alust veesüsteemi ning jätab kaevud kuivaks. Paekivitoodete tehas väidab, et on kulutanud kaevandamise ettevalmistusteks üle kahe miljoni krooni, vahendas Aktuaalne kaamera.

"Väga palju on kohtutud selle firma juhtidega, nendega arutatud, on neile algusest peale öeldud kohalike elanike seisukoht ja kohaliku volikogu arvamus," rääkis Kose vallavanem Vello Jõgisoo.

Paekivitoodete tehas on tellinud Eesti geoloogiakeskuselt uuringud sellele alale, teinud ettevalmistusi rohkem kui kahe miljoni krooni eest. Keskkonnamõjude hinnang seisab veel ees, vastavasisuline leping on sõlmitud Tallinna Tehnikaülikooliga.

Tehnikakõrgkooli paeuuringute labori professor Rein Einasto leiab, et kõigepealt tuleks kaevata seal, kuhu peagi võib laieneda ehitus. Näiteks Lasnamäe alt enam paasi kätte ei saa. Seejärel seal, kus põhjavesi on tunduvalt kõrgemal.

Kose kohalike hulgas on levinud kuulujutt, nagu valmiks keskkonnaministeeriumis looduskaitse seaduse parandus, mis võtab omavalitsustelt õiguse kaitsealasid asutada. Ministeeriumist kinnitati, et sellist seaduseparandust töös ei ole.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: