Lahkus arhitekt Tiit Kaljundi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meie seast lahkus pärast rasket haigust arhitekt Tiit Kaljundi (4. aprill 1946  – 1. veebruar 2008).
1970. aastatel nn Tallinna kooli ehk uue noorte vihaste arhitektide rühmituse liikmena tuntuks saanud Kaljundi kuulus Pirita Purjespordikeskuse võistluse 1973. a. võitnud noorte arhitektide kollektiivi, teatas arhitektide liit. 

Koos Vilen Künnapu, Leonhard Lapini ja teistega osales Kaljundi rühmituse liikmena mitmetes aktsioonides, kritiseerides nõukogulikku arhitektuurikorda ja näidates oma efektsete neomodernistlike projektidega kätte uusi suundi Eesti arhitektuuris. Tema projekteeritud on näiteks Muraste kool, Vinni ja Surju kauplus ning mitmeid planeeringuid, sh Rakvere Vallimäe ja Viljandi lossivaremete maastike arendamisprojektid.

Viimastel aastatel tegeleski Tiit Kaljundi palju maastikuprojektidega. Koos Ivo-Martin Veelmaga pälvis ta eelmisel kevadel  Eesti Arhitektide Liidu poolt välja antud parima 2002.-2006. aastal valminud väikeobjekti preemia Saka trepistiku lihtsa ja selge lahenduse eest keerulisel maastikul.

Maastikus viibimine, selle tunnetamine ning lihtsate muudatustega selles peituvate väärtuste esiletoomine oli talle südamelähedane. Kaljundi jääb meie mälestustesse kui selge ja isikupärase mõtlemisega arhitekt, kes hindas oma tegevuse sügavat mõtestamist.

1970. aastal ERKI lõpetanud Kaljundi oli Eesti Arhitektide Liidu liige aastast 1977 ning kuulus aastaid liidu juhatusse. 1975. aastast töötas ta Kommunaalprojektis, 1997. aastast oma büroos Tiit Kaljundi Projektgrupp.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: