Koolides käivad rebaste ja jukude ristimised ({{commentsTotal}})

Praegu käivad paljudes koolides jukude ja rebaste ristimised, mis on igal sügisel õpilaste hulgas väga populaarsed.
Kuigi enamik ristimisüritustest tehakse kooskõlas õpetajatega, võib noorte inimeste ülemeelikus ja energia positiivsele ettevõtmisele mõnikord teise varjundi anda, nagu juhtus Kuressaare Gümnaasiumis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpilaste arvates teeb Jukude nädal kooliaasta alguse huvitavamaks ning aitab uutel õpilastel kooli paremini sisse sulanduda.

Nii jukud, abituurium kui õpetajad leiavadki, et naljad, mida tehakse, on pidem heatahtlikud.

Abiturient Reet Sillavee sõnul on kõikidel lõbus ja keegi ei ole otsest protesti avaldanud, kedagi ei ole midagi tegema sunnitud.

Kuressaare teise suurema kooli Kuressaare Gümnaasiumi "jukude -juhanite" tegemisi varjutas aga eile ebameeldiv intsident, kui kaks 12. klassi poissi viisid ühe 10 klassi poisi koolist ligi kilomeetri kaugusele kaubanduskeskusesse ja jätsid ta üle pea tõmmatud pluusiga ja kinniseotud kätega sinna. Ürituse peakorraldaja sõnul väljus selline tegevus kõikidest etteplaanitud kavadest.

Kuressaare Gümnaasiumi Jukude ürituse peakorraldaja Merle Rekaya  mõistab antud teo hukka, kuna poisid ületasid piire. "Nad on sellest ka ise aru saanud. Millised karistused sellele järgnevad, selleks istub koos meie kooli juhtkond. Poisid on oma seletuse andnud ka politseile juba. Osaleja ise tundus väga lõbus olevat," selgitas Rekaya.

Kuressaare politseijaoskond on aga antud asjas alustanud kriminaalmenetlust  Karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb alaealiselt vabaduse võtmist seadusliku aluseta. Politseile jõudis info sündmusest tänahommikuste ajalehtede kaudu.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: