Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järvi tõi USAs esiettekandele Erkki-Sven Tüüri sümfoonia

New Jersey Sümfooniaorkestri muusikadirektor Neeme Järvi juhatas reedel ja pühapäeval Erkki-Sven Tüüri IV sümfoonia ("Magma")  esmaettekandeid USAs, kus ka helilooja ise kohal viibis.
Kontserdid toimusid orkestri residentsis New Jersey Performing Arts Centeris Newarkis ning New Brunswicki State Theateris. Samas kavas kõlasid veel Benjamin Britteni "Neli mereinterluudiumi" ooperist "Peter Grimes" ning Edward Elgari "Enigma variatsioonid".

Erkki-Sven Tüüri Neljanda sümfoonia "Magma" solistiks oli legendaarne löökpillivirtuoos, šotlanna Evelyn Glennie, kelle tellimusel ja kellele pühendatuna Tüür spetsiaalselt oma kontsertteose kirjutaski. Sümfoonia tuli esiettekandele 2002. aastal Antwerpenis Evelyniga solistina.

Paralleelselt sümfoonia ettekannetega pidas Erkki-Sven Tüür nüüd ka loenguid oma muusikast neljas USA ülikoolis -  New York Universitys, Juilliard Schoolis, Princeton Universitys ja Montclaire State Universitys.

Maestro Järvile on oktoober aga kokku kümne kontserdiga pingeline: pärast õhtuid Lausanne"i Kammerorkestriga Šveitsis toimusid 3. ja 5. oktoobril kontserdid Haagi Residentie-orkestri ees.

19. oktoobril mängib kuulus Lang Lang Järvi käe all New Jerseys Chopini mõlemad klaverikontserdid, 16., 17., 18. ja 21. oktoobril juhatab Järvi USA tippviisikusse ("Big Five") kuuluvat Chicago Sümfooniaorkestrit ning juba 29. oktoobril on tal esimene kontsert London Philharmonic Orchestra ees Londoni Royal Festival Hallis.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: