Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Runnel: soovin õnne väljasurejatele

Kirjanik Hando Runnel leiab, et kui üks rahvas saastatakse teise rahvaga, sureb see rahvas välja.
Runnel ütles intervjuus ERR-i uudisteportaalile, et kui Nõukogude võimu tulles pandi eestlase korterisse Vene ohvitser, ei tohtinud eestlane midagi öelda.

"Seda nimetati koosluseks. Nüüd nimetatakse seda integratsiooniks," sõnas ta.

"Miks tulevad muulased oma kodudest ära? Mis neil viga on? Kui nad tulevad siia, miks peavad nad säilitama selle, mis neil kodumaal oli?" küsib Runnel.

"Kui liiga palju muud ollust läheb looduslikku organismi, ei suuda see enam ise puhastuda. Ta saastub ja muutub surmapaigaks. Kui üks rahvas saastatakse teise rahvaga, ükskõik, kui sõbralik sa oled, sureb see rahvas välja. Nii et soovin õnne väljasurejatele," lisas ta.

Ka suured on abitud

Runnel ütles, et kui täna vaadata ülemaailmset majandusummikut ning seda, mida on teinud vaba kapital, siis näeme, et ka suured ja kogemustega riigid on mõnede hoovuste ja protsesside suhtes abitud.

"Kõik need sotsiaalsed, moraalsed ja kapitaalsed protsessid on küllalt rasked ja kohati juhtimatud," lisas ta.

"Aga asi ei ole kapitalismis või sotsialismis - ükskõik, mis süsteem, ikka jääb jõudude tasakaalu küsimus. Kui üks või teine jõud saab liiga ülekaalukaks, on käes katastroof ja kriis," ütles Runnel.

Täispikka arvamuslugu Hando Runnelilt saab lugeda ERR-i uudisteportaali arvamusrubriigist pühapäeva hommikul.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: