Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algasid Pärnu nüüdismuusika päevad

Näituste avamise ning multimeedia õpitoa ja haridusprogrammi üritustega algasid 12. jaanuaril Pärnus järjekordsed nüüdismuusika päevad.
See on 2009. aasta esimene festival ühenduse Eesti Muusikafestivalid liikmesfestivalide hulgas nende ligi 40 festivali reas.

Pärnu nüüdismuusika päevad on atraktiivseim, mitmetahulisem ja sisukaim uut muusikat tutvustav üritustesari Eestis. Seda korraldab Eesti Arnold Schönbergi Ühing, taas koostöös Academia Non Grata festivaliga "In Graafika".

Festivali loomingulised juhid on heliloojad Mart Jaanson, Andrus Kallastu ja Märt-Matis Lill. Muusikapoolel esinevad Repoo Ensemble, Leonora Palu (flööt), Kai Kallastu (sopran), Jorma Toots (klahvpillid), Bartosz Koziak (tšello), Anna Zielinska (viiul), Kaspar Aus (tantsija) jmt.

Ühisfestivali teema on "Meeled ja meeletus". Toimuvad näitused, loengud, diskussioonid, kontserdid, etendused, teoste ühiskuulamised ja -vaatamised jm. Süvenetakse muusika, teatri, tantsu ning visuaalsete kunstide seostesse meeltega. Oluline on haridusprogramm Pärnu kooliõpilastele. Workshopid ja haridusprogrammi demonstratsioonid sünnivad 12.- 15. ning 19.- 23. jaanuaril.

16. ja 17. jaanuaril toimuvad Pärnu Kunstnike Majas sümpoosionid "Muusika ja meel" ning "Kujutav kunst ja meel" koos aruteluga, millega liitub esimesel õhtul Leonora Palu sooloflöödikontsert Pärnu Kunstihallis. Teisel õhtul korraldatakse samas performance "Meeled ja meeletus".

19. jaanuaril hakatakse Pärnu Vanalinna põhikoolis looma ühendkunstiteost "Action kuubis II", sealsamas sünnib 24. jaanuaril ka selle ettekanne.

"In Graafika" poolel on külas USA kunstikõrgkoolide õppejõud (kunstnikerühmitused Texasest, Knoxville"ist, St. Louisist), tervitades meie- ja nendepoolse demonstratsiooniga festivali ajal ametisse astuvat uut messiast Barack Obamat. Samuti on mitmete hulgas tegev Raul Meel ning oma isikunäitusega auväärne Vive Tolli. Väga sisukalt on esindatud Eesti Vabagraafikute Ühendus.

Pärnu Kontserdimaja on Eesti Noore Graafika päralt. Näitused on ülal veel Pärnu Kunstihallis, Linnagaleriis, Endla teatris, Pärnu Muuseumis, Keskraamatukogus, TÜ Pärnu kolledžis ja keskuses Port Artur 1. "In Graafika" näitus avatakse 23. jaanuaril ka Tartus Ferrodrumis.

26. - 30. jaanuaril viiakse "Action kuubis II" edasi Tõrva kirik-kammersaali, Tartu Jaani kirikusse ja Tallinna Kanuti Gildi saali, mida saadab kõikjal  kontserdikava "Modernistlik kammermuusika". Festival lõpeb "Action kuubis II" etendusega Tallinna Nigulistes 31. jaanuaril.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: