Pärnus kestab Arbo Valdma talveülikool pianistidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnu Raekojas toimub juba IV korda Kölni Kõrgema Muusikakooli professori Arbo Valdma käe all pianistide talveülikool.
Pianistide klaverikursuse ehk rahvusvahelise talveuniversiteedi korraldavad Pärnu Kontserdibüroo, Pärnu Filharmoonia ja Pärnu Muusikakool ning see kestab 9. - 15. veebruarini.

Klaverikoolis osalejaid on seekord Eestist, Norrast, Sloveeniast, Horvaatiast, Austriast ja Prantsusmaalt. Kursused toimuvad aktiiv- ja passiivõppe vormis - igapäevane individuaalne õppetöö on avatud kuulamiseks-jälgimiseks kõikidele klaverimängu huvilistele.

Lisaks tundidele toimuvad loengud klaverimängu õpetamise metoodikast.

Kursus tuleb avalikkuse ette stuudiokontsertidel Pärnu Raekojas: 12. veebruaril leiab aset õhtu "Kursuslaste esimene tuleproov" ja 13. veebruaril kontsert "Haydn & Co", kus on kaastegev Pärnu Linnaorkestri keelpillikvartett. Klaverikooli lõppkontsert toimub Raekojas 15. veebruari õhtul.

Klaverikool Pärnus alustas suvekursusena 2003. aastal. Professor Arbo Valdma eesmärgiks on edendada klaverimängu ja tõsta selle mainet tema sünnilinnas. Suvekool toimub ka tänavu augustikuu esimesel poolel.

Pärnu Linnavolikogu on värskelt Arbo Valdma teeneid linna haridus- ja kultuurielu rikastamisel tunnustanud linna vapimärgiga.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: