Paul Mägi juhatab Stockholmi Kuninglikus Ooperis

Dirigent Paul Mägi juhatab alates sellest kuust Stockholmi Kuninglikus Ooperis Pjotr Tšaikovski balleti "Luikede järv" kõiki etendusi.
Hooaja esimene "Luikede järv" jõudis repertuaari 17. veebruaril. Paul Mägi juhatas balletti ka 19. ja 20. veebruaril. Peaosades tantsib kaks koosseisu: Jurgita Dronina ja Nikolaus Fotiadis ning Daria Klimentova ja Jan-Erik Wikström.

Tantsitakse vene koreograafi Natalia Conus"e lavastust, mille viimane tegi Rootsi trupile 1964. aastal Marius Petipa ja Lev Ivanovi 1895. aasta versiooni põhjal Peterburi Maria Teatrist.

"Luikede järv" on Stockholmis taas laval Eesti dirigendi käe all 4., 9. ja 14. märtsil. Teater on kutsunud Paul Mägi juhatama "Luikede järve" selle ning ka järgmise hooaja kõiki etendusi.

Uppsala Kammerorkestri peadirigendina juhatas Mägi 12. veebruaril Uppsala uues Kontserdi- ja Kongressikeskuses oma kollektiivi ees Johannes Brahmsi II klaverikontserti (solist Teres Löf) ning Carl Nielseni I sümfooniat. Järgmine kontsert Uppsalas tuleb aprillis ja siis juba uue Rootsi teosega.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: