Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anne Veskit võetakse Venemaal vastu avasüli

Juba Nõukogude ajal suure kodumaa lavadel säranud estraaditähte Anne Veskit võetakse Venemaal tänaseni avasüli vastu ning vaatamata müriaadile pealekasvanud uutele staaridele ei näi Vene publik temast tüdivat.
Kuidas saakski mööduda Venemaa suured tähtpäevad, kui Moskva lavalaudadel ei näeks me taas igavesti noort Anne Veskit. Tema plaate pole saada enam igas poekeses, aga saalid on ikka täis, vahendasid "Kultuuriuudised".

"Isegi kui sa kood - ma olen kudunud ja heegeldanud -, kui sa teed seda hästi, sa alati leiad vastukaja nende seast, kes seda teevad. Kui sa laulad, leitakse sind hästi üles. Ükskõik mis tööd sa teed, kui sa teed seda hästi, siis leitakse sama," rääkis Anne Veski.

Jätke võtmed väljapoole ning avage oma hing publikule - ning võite loota, et vähemalt Venemaal saavutate tuntuse mitte ainult üheks hooajaks, vaid aastakümneteks.

"Nõukogude ajal oli ta selline lääne kultuuri esindaja. Laulis küll vene keeles, aga oli siiski välismaalane. Pribaltika oli ju selline välismaa Nõukogude Liidus," meenutas ajalehe Kommersant ajakirjanik Nadežda Prusenkova.

"Anne on tõeline professionaal," ütles Moskva õhu- ja veetranspordi valitsuse ülem Juri Kulik. "Ta esineb alati otse. Tunnen teda 20 aastat ja ükskõik kus ta ka üles ei astu, ükskõik kui raske tal ka ei ole, laulab ta alati otse."

"Anne, te olete silmatorkavalt noor," ütles laulja Dima Bilan. "Mis kõige tähtsam, enda kunsti vallas pole ma teilt õppinud midagi halba."

Muidugi on Anne Veskis professionaalsust. Kuid võimalik, et kui poleks olnud Nõukogude aega, poleks ka tänaseni jätkuvat tähelendu.

"Kõigile inimestele ju lõppude lõpuks meeldib vaadata oma vanu fotosid ja meenutada, millised nad olid lapsepõlves. Muusika tähendab aga veelgi märksa enam mälestusi kui mingid filmid või fotod," ütles Nadežda Prusenkova.

Ja mälestusi ei riku ka kaasaegne poliitika. Vähemalt mitte siinses publikus oma sõpru nägeva Anne Veski jaoks.

"Nii et te võite panna kirja punaste tähtedega, mida Anne Veski arvab. Naabritega tuleb läbi saada," ütles lauljatar. "Mul on väga palju sõpru, kes kunagi ei mõtle mingitest poliitilistest kaalutlustest, vaid sellest, et me oleme ümberringi kõik normaalsed inimesed. Ja sellest tulebki alata."

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: