Riik otsib puudega laste hoiukodudele EL-ilt tuge ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul saavad puudega laste pered riigi toel puhata viis ööpäeva aastas, kuid rohkemaks raha eurotoetuseta ei jätku.
Tartu Lastefond algatas kampaania, millega kogutakse raha sügava ja raske puudega laste vanematele, et nad saaks igapäevasest hooldajatööst puhata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rõivas tõdes, et heade inimeste annetustest jääb puudega laste hoiukodude loomisel väheseks ning riik peab sellise teenuse pakkumisel appi tulema.

Seetõttu plaanitakse hoiukoduteenuse rahastamist hüppeliselt suurendada Euroopa Liidu toel.

Kui sügava või raske puudega last hooldav ema soovib puhata, siis riigi toel saab ta seda teha viis ööpäeva aastas - kauemaks ei jätku 402 eurost, mis riik eraldab üheks aastaks haigetele lastele hoiukoduteenuse jaoks.

Sotsiaalminister sõnul pole see summa kindlasti piisav ja perede tegelik vajadus on suurem.

"Seetõttu oleme kavandanud veel sel aastal avanevatest Euroopa Liidu vahenditest väga suuri summasid, et saaks peredele pakkuda hoolduspuhkust," lausus Rõivas.

Järgmiseks Euroopa Liidu eelarveperioodiks loodab Eesti Brüsselist saada omastehoolduse teenuste parandamiseks rohkem kui 30 miljonit eurot. 

Samas on probleemiks ka see, et vähe on asutusi, mis suudavad puuetega lastele hoiuteenust pakkuda.

"Mitte ainult rahastamine ei ole see pudelikael, vaid ka see, et meil pole kõikides maakondades selliseid väga heal tasemel keskuseid nagu Kärdlas või Tartus. Need tuleb veel välja arendada," lisas minister.

Kuna omavalitsuste poolt on sellise hoiuteenuse rahastamine väga ebaühtlane, peab Rõivase kinnitusel just riik seda olukorda parandama.

Toimetaja: Anna-Liisa VillmannHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: