TLÜ rektor: rohkem noori võiks pürgida gümnaasiumiõpetajaks ({{commentsTotal}})

ERR
ERR
Tallinna Ülikooli rektori Tiit Landi sõnul võivad põhikooliõpilased olla küll PISA testi järgi heade teadmistega, kuid ilma noorte innustunud reaalainete õpetajateta ei suuda gümnaasiumid seda teadmiste taset hoida.
"Mulle teeb muret õpetajakoolituse õppekavade madal populaarsus noorte hulgas. Eriti madal on reaalainete õpetajateks õppima asuvate tudengite hulk," ütles Land ERRi uudisteportaalile.

Ta nõustus Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseni tõdemusega, et Eesti haridussüsteemis on vastuolu - põhikoolilõpetajad saavad PISA testis suurepäraseid tulemusi, kuid samal ajal peavad ülikoolid gümnaasiumist tulnud õpilasi reaal- ja loodusainetes järele aitama.

Klaasseni arvates aitaks olukorda lahendada suurem dialoog ülikoolide ja üldhariduskoolide vahel selles osas, millised on üksteise ootused ja võimalused reaal- ja loodusainete õpetamisel. TLÜ rektori sõnul tulekski aga keskenduda sellele, et gümnaasiumi reaalainete õpetajateks sooviks saada piisavalt palju noori.

Nii nagu põhi- ja gümnaasiumiastmes, tuleks ka ülikoolis reaalainete õppimine teha ka õpetajaks pürgijate jaoks huvitavamaks ja vähem teoreetiliseks, leiab Land.

"Me peame panema suuremat rõhku gümnaasiumiõpetajate õppekavade arendamisele, et muuta need atraktiivsemateks. Oleme loonud uusi õppekavasid, kus rakendame interdistsiplinaarset ja probleemipõhist lähenemist ning teoreetilised õpingud on lõimitud praktikaga," ütles ta.

Ülikoolide õppekeele teemal rääkides ütles Land, et kui bakalaureuseõpe on ja peabki olema valdavalt eestikeelne, kuid mida kõrgem õppetase, seda suurem peaks olema ingliskeelse õppe osakaal.

Tema sõnul on ülikooli üks eesmärkidest just rahvusvahelistumine, sest see aitab tõsta kooli konkurentsivõimet ja kvaliteeti. Seetõttu on ingliskeelse õppe mahu suurenemine paratamatu, kuid see ei ohusta kindlasti eestikeelset õpet, sest selle tagamise kohustust näeb ette isegi ülikooliseadus.

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: