Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valga jaamahoone ootab rahvusvahelist rongiühendust

Autor/allikas: ERR
Valga ajalooline jaamahoone on pärast renoveerimist taas avatud ning valmis teenindama nii riigisisest kui ka rahvusvahelist rongi- ja bussiliiklust.
Valga linnapea Kalev Härk rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Valga on jätkuvalt oluline raudteesõlm ja rahvusvahelise rongiliikluse jaoks ollakse nüüd paremini valmis kui enne.

Lähiaastail loodetakse taas avada Tallinna-Riia ja Peterburi-Riia vaheline rongiühendus. Uue aasta teisest poolest paraneb oluliselt Valga ja Tallinna vaheline liiklus.

"Igal juhul nii Tallinna-Riia suunal kui ka tulevikus Riia-Peterburi suunal näeme, et Valgat hakkavad reisirongid läbima tihedamini kui nad teevad seda praegu. Ja ma olen ka üsna veendunud, et Rail Balticu projekt mõeldakse sel määral ümber, et see oleks Eestile tervikuna majanduslikult kasulik, mitte ainult ühel konkreetsel trassil," lausus Härk.

Uuest aastast, mil hakkavad sõitma uued rongid, kiireneb küll ühendus Valga ja Tallinna vahel, kuid olulist muutust on oodata aasta teisel poolel.

Valga maavalitsuse arenguosakonna juhataja Ivar Unt tõi välja, et graafikud muutuvad kogu aeg.

"Meie oleme juba kooskõlastanud graafiku, mis peaks hakkama kehtima 2014. aasta teisest poolest ja seal juba lähevad meie inimeste jaoks ajad paremaks ja lisandub kolmas rong ka. Kui praegu saab Valgast kaks korda Tallinna suunas sõita, siis järgmise aasta keskelt kolm korda," rääkis Unt.

Valga jaam teenindab ka Valka inimesi, sest neil on siitkaudu mugavam sõita.

Valga jaamahoone kuulub Valga linnale ning suurem osa sellest renoveeriti Euroopa Liidu projekti toel. Idee on avada teises ootesaalis taluturg ja pakkuda ruume koolituskeskusele.

Valga linn üritas leida kogu jaamahoonele rentnikku, kuid see ei õnnestunud ja nüüd proovitakse hoonesse tegevust tuua osade kaupa.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: