Ministeerium: õpetajate täiendkoolitused ei täida oma eesmärki ({{commentsTotal}})

Pärnu Postimees/Scanpix
Pärnu Postimees/Scanpix
Haridusministeeriumi sõnul ei täida õpetajate täiendkoolitus praegusel kujul oma eesmärki. Nende analüüsid leiavad, et kuigi õpetajad on agarad enesetäiendajad, ei suuda süsteem tagada õpetajate piisavalt efektiivset koolitamist.
Praegu peavad Eesti õpetajad iga viie aasta jooksul läbima 160 tundi koolitusi, vahendasid ERRi raadiouudised.

Haridusministeerium on asunud seisukohale, et praegusel kujul ei suuda Eesti riik õpetajaid piisavalt hästi täiendkoolitada ja seeläbi võivad kannatada Eesti kooliõpilastele antavad teadmised ja oskused.

Probleemi põhjuseks pole mitte niivõrd õpetajate täiendkoolitustel osalemise tahe, vaid
see, et senine täiendusõppe ja motivatsioonipoliitika laiemalt soosib osalustundide kogumist, selmet lähtuda vajaduspõhisusest.

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmetsa sõnul osalevad õpetajad täiendkoolitustel ebaühtlaselt - mõni rohkem, teine vähem.

Nii ongi haridusministeeriumis koostatud õpetajate täiendkoolituse uus kontseptsioon.

Õpetaja ja Eesti haridustöötajate liidu esimees Reemo Voltri ütles, et riik ise on paljuski praegus olukorra põhjustanud, kärpides õpetajate koolituseks mõeldud raha. Ka on puudusi täiendkoolituste alase info liikumisega.

"Inimesed ei saanud selliseid koolitusi, nagu nad vajasid. See ongi põhiprobleem, et infot võiks saada kuskilt ühest kohast kätte," rääkis Voltri.

Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste ütles, et tulevikus võiks õpetajad ja kool ise rohkem end hinnata ja niimoodi tegelikku koolitamisvajadust välja selgitada.

"Keegi ei tea täpselt milline on meie koolijuhtide ja õpetajate tänane tase nendes erinevates aspektides, milles nad peaksid tugevad olema. See on see, mis ülikoolidele valmistab muret - kui me kavandame täienduskoolitusi, siis meil ei ole midagi, mille alusel öelda, kas midagi on vähem või rohkem vaja," selgitas Pedaste.

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: