Vakra: päriselu on midagi muud kui Eesti koht edetabelites ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Eesti hea positsioon maailma majanduse edetabelites päriselu ei kajasta ning meil tuleb majanduse parandamiseks leida uusi lahendusi, ütles riigikogu sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liige Rainer Vakra.
Ta rääkis saates "Foorum", kus arutati Eesti majanduse väljavaateid lähiaastatel ja võimalikke muudatusi, et mullu Eesti eksport langes 6%, mis tähendab, et majandus tammub paigal, senised edumudelid on aegunud ja tuleks leida uusi lahendusi.

Saatekülaline avaldas imestust, et valitsus räägib ettevõtja-sõbralikkusest, kuid samas võiks meelde tuletada ressursitasusid, mis kohus tühistas, samuti käibemaksuseadust ja üle 1000-euroste arvete deklareerimist, mis on siiani lahenduseta, ning autode käibemaksuga seonduvat.

"Tegelikkuses me teeme neid otsuseid rabistades, me teeme neid otsuseid pahatihti  valesti," kritiseeris ta valitsust.

Rääkides võimalikest lahendustest, soovitas Vakra vaadata maksusüsteemi ja mitte keskenduda puhtalt ainult progressiivsele tulumaksule

Ta viitas ettevõtete tulumaksule, märkides, et riik on saanud 20 aastaga täiskavanuks. "See, et me saame reinvesteerida maksuvabalt oma kasumit, on täna toonud edu. Nüüd on küsimus selles, et mingil hetkel iga inimene, kes on oma ettevõtte loonud, tema eesmärk on lõpuks ikkagi sealt ka kasumit saada."

Teiselt poolt tuleks Vakra sõnul vaadata, kuidas tulumaksuvaba miinimumi tõsta ning üks võimalus on progressiivne tulumaks.

Vakra leiab, et kui ärimees toetab Reformierakonda aastas 250 000 euroga, siis võiks ta maksta 100 000 eurot rohkem tulumaksu.

Ka Keskerakonda kuuluv Tallinna abilinnapea Taavi Aas leidis, et  reitinguid pannile panna ei kannata. Ta juhtis tähelepanu sellele, et kui 50 000 inimest on Eestist lahkunud, siis on riigil jäänud saamata maksutulu 250 mln eurot.

Ka Aas leiab, et ettevõtete tulumaksuga tuleb midagi ette võtta.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: