Mart Luigest saab Merit Kopli asemel Postimehe peatoimetaja

{{1389970800000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Esmaspäevast asub Merit Kopli asemel Postimehe uueks peatoimetajaks senine vastutav väljaandja Mart Luik.

Postimees saab uue peatoimetaja kõrval ka kaks peatoimetaja asetäitjat, kes vastutavad kindlate osakondade eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üks asetäitjatest on Eesti Ekspressi endine ajakirjanik Sulev Vedler, kes hakkab vastutama uuriva ajakirjanduse ja uudistetoimetuse töö eest ning juhtima foto- ja videotoimetust.

Teise asetäitja, praeguse peatoimetaja Merit Kopli vastutusalasse jäävad Luige sõnul naiselikumad ja pehmemad teemad.

Luik rääkis ERR-i uudisteportaalile, et senine peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap hakkab juhtima majandustoimetust ning nõustab Sulev Vedleri alluvuses ka kõike online'iga seonduvat.

"Ühelt poolt on Aivaril väga pikaaegne kogemus Postimehe kontsernis just veebiasjade arendamisel ja teiselt poolt on ta oma taustalt majandusajakirjanik. See tuleb Postimehele väga kasuks, et ta võtab minu palvel majanduse vedamise oma õlule," ütles ta.

Uus Postimehe peatoimetaja jätkab samas ka vastutava väljaandajana ning tegeleb Postimehe äripoolega.

"Mina jään ühtlasi ka, kuna ma olen ühtlasi ka ettevõtte tegevjuht. Seal on päris palju ka ärilist poolt, mille eest tuleb hoolt kanda. Eks ajapikku ongi välja kujunenud niimoodi, et tegelikult suurte lehtede väljaandjad või peatoimetajad on ka tegelikult ärijuhid väga paljudes olukordades ja nad peavad otsustama nii eelarvest alates kuni töölepingutega seonduvani," rääkis Luik.

Eelmise aasta lõpuga katkestas Postimehes töötamise ka ärijuht Erik Roose.

"Ettevõtte struktuuri korrastamisel oli oluline ka see käik, kuna peatoimetaja, väljaandja ja ärijuhi funktsioonid kordasid ja dubleerisid teineteist. See tekistas maja sees segadust, kes mille eest vastutab," põhjendas Luik otsust.

Ta lisas, et kuna meediaturg tervikuna on hästi dünaamiline koht, võib tõnäoliselt Postimehes mingeid liigutusi veel toimuda.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: