Vallavalitsus võõrandas 15 talveks õue jäetud hobust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Märjamaa vallavalitsus võttis oma hoolde kõik Sooniste mõisa hobused ja ponid, kelle välismaal viibiv omanik oli jätnud hooletusse.

Veterinaar- ja toiduameti Raplamaa veterinaarkeskus andis eelmisel nädalal vallavalitsusele loa võõrandada Sooniste mõisas peetud loomad, kelle omanikule tehti juba sügisel mitu ettekirjutust: sööta-joota loomi nõuetekohaselt, parandada nende pidamistingimusi ja tagada talveperioodiks koht tallis, vahendas Raplamaa Sõnumid.

Märjamaa abivallavanema Triin Matsalu sõnul viibib omanik praegu Prantsusmaal, kuid veel eelmisel neljapäeval olid 11 hobust ja neli poni kümnekraadise pakasega ja ilma joogiveeta väljas, kusjuures osa loomi oli küla vahel lahti ning nad tuli kinni püüda.

Loomaarsti ja hobuste äraviimisel osalenud hobusekasvatajate sõnul olid kõik loomad kehvas seisukorras - esmapilgul hinnatuna olid kõigil täid ja ussid.

30 päeva jooksul kannab loomade eest hoolt Märjamaa vallavalitsus, tagades neile ka vajaliku ravi, ning selle aja jooksul on omanikul õigus loomad endale tagasi osta; pärast seda võib vallavalitsus loomad oksjonil maha müüa.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: