Tsahkna rahvastiku vähenemisest: lastele tuleb anda valimisõigus ({{commentsTotal}})

Margus Tsahkna
Margus Tsahkna Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Jätkuv rahvastiku vähenemise trend näitab, et Eesti vajab radikaalseid otsuseid, mis parandaksid lastega perede olukorda, leiab riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna (IRL). Lahendusena toob ta välja laste valimisõiguse kehtestamise.

1. jaanuari seisuga oli Eesti rahvaarv 1,31 miljonit ehk aastatagusega võrreldes ligi 10 000 võrra väiksem.

"Piltlikult öeldes, meil maja põleb ning selle kustutamiseks tuleb rakendada radikaalseid otsuseid, lähtudes eelkõige lastega perede huvidest," ütles Tsahkna ERRi uudisteportaalile.

"Rahvastiku vähenemine ja vananemine on meie rahva püsimajäämise kõige valusam teema ning kõik poliitilised otsused, alates maksupoliitikast kuni hariduspoliitikani, peavad lähtuma selle probleemi lahendamise eesmärgist," jätkas ta.

Tsahkna tõi välja, et statistika järgi on lastega perede arv ühiskonnas viimase kümne aasta jooksul vähenenud 34 protsendilt 25 protsendile. "Need on selged numbrid, et üha väiksem osa ühiskonnast kannab meie rahva tuleviku koormat ja vastutust," märgib ta.

"Põhimõttelisele muutusele aitaks kaasa perevalimiste sisseviimine, millega antakse ka lastele valimisõigus, mida viivad ellu nende vanemad, suurendades sellega lastega perede poliitilist kaalu. Ennustan, et selle tulemusel tõstetakse lastega perede huvid ka poliitiliselt esikohale ning leitakse lisavahendeid perepoliitikate elluviimiseks," selgitas poliitik.

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: