Parts: LNG terminali osas Reformierakonnaga eriarvamusi ei ole ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles intervjuus ERR-i uudisteportaalile, et LNG terminali osas valitsuses eriarvamusi ei ole ning just keeruliste küsimuste lahendamisel lööb IRL-i ja Reformierakonna koostöö õitsele.

Peaminister Andrus Ansip ütles Tänases Eesti Päevalehes, et Partsi ettepanek rajada LNG terminal nii Eestisse kui ka Soome, ei ole kooskõlas valitsuses kujundatud seisukohaga.

Juhan Partsi sõnul mingit erinevat nägemust tal valitsuses kokkulepitud seisukohtadest ei ole.

"Võimalikud muud kompromisslahendused on vägagi kooskõlas valitsuse seisukohtadega. Valitsuse põhiseisukohad lähtuvad sellest, et me peame oma gaasiturul looma olukorra, kus on alternatiivne gaas Eesti turul ja laiemalt Balti regioonis," ütles Parts ERR-i uudisteportaalile.

"Kui on üldse midagi arutada või mingisuguseid seisukohti kinnitada, siis tuleb neid ette valmistada, et valitsus saaks neid arutada," lisas ta.

"Selleks, et sellest teatud mõttes ummikseisust välja saada, oleme me koos Soome kolleegidega Euroopa Komisjoniga olnud pidevates konsultatsioonides. Kas see, mida me möödunud nädalal Soome ministriga arutasime kõigile sobib, seda me veel ju ei tea," sõnas minister.

Partsi hinnangul on välja pakutud kahe terminali variant üks tõsisemaid, mis on pinnale jäänud. "Aga sellega tuleb ka veel tööd teha. Et kas see on selline ettepanek, mida võiks valitsus kaaluda. Aga valitsusel pole kunagi olnud sellist seisukohta, et meie piirkonnas on välistatud rohkem, kui üks terminal," märkis Parts.

Ometigi oli peaministri kommentaar tänases Eesti Päevalehes teistsugune. "Juhan Parts on esinenud LNG terminali teemal ettepanekutega, mis erinevad valitsuses kujundatud seisukohast," ütles peaminister.

"Ma ei hakkaks ausalt öeldes sellist arutelu meedia vahendusel pidama. See on piisavalt oluline küsimus riigile. Kindlasti on see kompromissahenduste otsimine tegelikult valitsuses formuleeritud seisukohtadega kooskõlas," kommenteeris Parts peaministri sõnu.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas ütles samas artiklis, et kahe terminali lahendus oleks lõppkokkuvõttes kasumlik gaasimonopolile ehk Gazpromile. Parts ütles, et selle seisukohaga ta ei nõustu.

"Ei ühelgi moel. Kui me räägime gaasituru arengust, siis on ikkagi oluline, et tekiks alternatiivne gaas meie turule. Ja kui tekivad piisava võimsusega terminalid, siis see ka tekib."
Parts ütles, et on monopoolse tarnija huvides on pigem olukord, kus lahendusi ei otsita ning investeeringute võimalus võib edasi lükkuda.

Küsimusele, kas Parts tunneb, et on oma hiljutiste tegevustega kuidagi Reformierakonnale pinnuks silmas, vastas ta kindlalt eitavalt.

"Vastupidi. Minu arvates just sellises reaalses töös on meil Reformierakonnaga palju parem koostöö, kui siis kui me tõmbume kaevikutesse ja ei tegele riigi asjade ajamisega. Minu kogemus on näidanud, et siis tegelikult IRL-i ja Reformierakonna koostöö alles lööb õitsele. Olgu see siis majanduskriisis lahenduste leidmine või muude keeruliste küsimuste lahendamine. /.../ Reaalseid asju tehes tegelikult sellel koostööl on hoopis teine maik manu," lõpetas Parts.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: