Leon Glikman: elatisraha juhiloa eest kätte ei saa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vandeadvokaat Leon Glikman. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Vandeadvokaat Leon Glikmani sõnul pole võimalik elatisraha võlgnikult raha kätte saada temalt juhtimisõigust ära võttes.

"Vähemalt minu intellektuaalsed võimed ei suuda leida adekvaatset seost elatusrahamaksmise ja autojuhiloa omamise vahel, välja arvatud juhul, kui tegemist on kutselise autojuhiga. Sellisel puhul tähendaks juhiloa äravõtmine, vastupidi eesmärgile, elatusallika lõpetamist," ütles Glikman Eesti Päevalehele justiitsministeeriumi idee kohta elatisraha mittemaksva lapsevanema survestamisel.

Glikman näeb aga ühe võimalusena võlgniku omanduses oleva auto arestimist ja täitemenetluses müümist.

Samuti ei pea Glikman efektiivseks elatise maksmisest kõrvalehoidja kriminaalkorras karistamist, kuna süüdlasele määratav rahaline karistus vähendab elatise maksja rahalisi võimalusi, vangistus aga tähendab ühiskonnas isoleerimist ilma märkimisväärsete võimalusteta elatist teenida.

Glikmani sõnul on probleemi võti efektiivses täitemenetluses ehk kui võlgnik näeb iga päev aktiivset ja pinda käivat kohtutäiturit, kes tunneb huvi ka võlglase mustalt teenitud raha vastu.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: