Eesti-Vene piirilepe allkirjastatakse 18. veebruaril Moskvas ({{commentsTotal}})

{{1390565181000 | amCalendar}}
Foto: välisministeerium

Eesti ja Venemaa välisministeerium leppisid kokku, et piirilepingutele kirjutatakse alla 18. veebruaril Moskvas, kuhu sõidab välisminister Urmas Paet.

Välisministritel on kavas allkirjastada Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise riigipiiri leping ning Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise leping.

Pärast lepingute allkirjastamist välisministrite poolt tuleb lepingud ratifitseerida Eesti ja Vene parlamendis.

Samuti on Eesti ja Vene välisministril kavas alla kirjutada Eesti Vabariigi valitsuse ja Venemaa Föderatsiooni valitsuse vahelisele Eesti Vabariigi suursaatkonna Venemaa Föderatsioonis paiknemise tingimusi ja Venemaa Föderatsiooni suursaatkonna Eesti Vabariigis paiknemise tingimusi käsitlevale kokkuleppele.

Ka leppisid välisministeeriumid kokku, et 2014. aasta teises pooles toimub Venemaa välisministri Sergei Lavrovi visiit Eestisse.

Välisminister Urmas Paet eitas varem levinud versiooni, et piirilepped sõlmitakse Eestis.

"Sellist otsust, et leppe allkirjastamine toimub kindlasti Eestis, pole küll olnud. Jah, me oleme Vene kolleegi kutsunud Eestisse visiidile, aga selle aja ja koha kooskõlastamisel me leppisime kokku, et veebruarikuus toimub Eesti välisministri visiit Venemaale ja aasta teises pooles Vene välisministri visiit Eestisse," selgitas Paet "Aktuaalses kaameras". 

Toimetaja: Sven Randlaid, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: