Mihkelson Kiievist: opositsioon soovib erakorralisi valimisi ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kiievisse sõitnud riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles telefoniintervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et opositsiooni peaeesmärk on jõuda erakorraliste presidendi- ja parlamendivalimisteni.

Opositsiooni esindajatega kohtunud Mihkelson selgitas, et võimudega läbirääkimistel on opositsiooni eesmärgid palju põhimõttelisemad kui üksikud kohad, mida justkui avalikkusele on teatatud, et on pakutud.

"Põhiline nõudmine on see, et muudetaks ära põhiseaduse muudatused 2010. aastast. Ehk et Ukraina läheks tagasi parlamentaarse võimusüsteemi juurde," rääkis Mihkelson.

"Aga mis kõige olulisem, miks inimesed tänavatel väljas, on see, et tahetakse erakorralisi presidendi- ja parlamendivalimisi," lausus Mihkelson.

Opositsiooni järgmine eesmärk on keskenduda teisipäevasele parlamendiistungile, kus peaksid tulema arutusele meeleavalduste vastaste seadustemuudatuste tagasivõtmine.

"See peaks olema indikatsioon, kas võimud on nõus tegelikult opositsioonile vastu tulema või mitte," lisas Mihkelson.

Ukraina opositsiooni liidrid Vitali Klõtško, Oleg Tjagnibok ja Arseni Jatsenjuk keeldusid president Viktor Janukovõtši ettepanekutest kriisi lahendamisel ning nõuavad naasmist 2004. aasta konstitutsiooni juurde ning veel tänavu uute presidendivalimiste korraldamist.

Opositsioonijuhid ei võtnud vastu presidendi ettepanekuid protestide lõpetamiseks lubaduse vastu, et võimud viivad läbi konstitutsiooni reformi ning vaatavad ümber 16. jaanuaril vastuvõetud meeleavalduste seadused.

Ühtlasi keeldus Jatsenjuk presidendi ettepanekust asuda peaministri ametisse ning Klõtkško keeldus asepeaministri ametist.

 

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: