Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti ja Soome otsustavad vedelgaasiterminali asukoha veebruari lõpuks

Vedelgaasiterminal Rotterdami sadamas.
Vedelgaasiterminal Rotterdami sadamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Soome majandusministeeriumi sõnul leppisid Eesti, Soome ja Euroopa Komisjoni esindajad eelmisel nädalal Brüsselis kokku, et vedelgaasiterminali asukoha ja Balticconnectori gaasijuhtme ehitamise osas jõutakse veebruari lõpuks kompromissini.

Varem on nii eestlased kui soomlased öelnud, et otsuse terminali asukoha kohta peaks tegema Euroopa Komisjon, aga Komisjon sooviks, et riigid jõuaksid selles osas ise kokkuleppele.

"Soome, Eesti ja Euroopa Komisjon jõudsid arusaamani, et LNG terminali ja Balticconnectori osas tehakse kompromissettepanek hiljemalt veebruari lõpuks," ütles Soome majandusministeeriumi energia osakonna asedirektor Herkko Plit ERRi uudisteportaalile.

Hiljuti andis majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Soome majanduslehele intervjuu, milles ta ütles, et vedelgaasi terminali võiks ehitada nii Eestisse kui Soome ja vähemalt esialgu lükkuks kahe riigi vahelise gaasitoru ehitamise plaan edasi. Seepeale ütles peaminister, et Partsi ettepanek ei ole hea, sest jätab kahe riigi gaasiturud integreerimata. Eelmise nädala pressikonverentsil rääkis Ansip, et Partsiga teemat lähemalt arutades selgus, et valitsus on Soome ja Eesti vahelise gaasijuhtme ehitamise osas üksmeelel ja ta sai majandusminister Juhan Partsist lihtsalt valesti aru.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: