Ukraina võimud nõustusid tühistama 16. jaanuari seadusi

Foto: Reuters/Scanpix

Ukraina presidendi Viktor Janukovõtši eilse kohtumise tulemusel opositsiooni esindajatega saavutati kokkulepe, et 16. jaanuaril vastu võetud seadused, mis oluliselt piiravad protestijate aktiivsust riigis, muudetakse ära ning võetakse vastu seadus amnestia kohta. 

Opositsioonilise Batkivštšõna (Isamaa) parlamendifraktsiooni esimees Arseni Jatsenjuk aga keeldus valitsusjuhiks hakkamast. Sellest teatas Ukraina justiitsminister Olena Lukaš, vahendas BBC.

Vitali Klõtško omakorda ei võtnud vastu Janukovõtši ettepanekut asuda asepeaministri kohale humanitaarküsimuste alal. Ta ütles ajakirjanikele, et sellisest võimalusest pole mõtet rääkidagi.

Presidendi kohtumine partei UDAR liidri Vitali Klõtško, Batkivštšõna fraktsiooni juhi Arseni Jatsenjuki ja Vabaduse fraktsiooni juhi Oleg Tjagnõbokiga kestis üle nelja tunni.

Lukaš rääkis, et amnestia jõustub üksnes sel juhul, kui miitingulised vabastavad kõik hõivatud hooned ja avavad tõkestatud teed.

16. jaanuaril Ülemraadas vastu võetud seadused, mis ajendasid protestilaine kogu riigis, võidakse ära muuta parlamendi erakorralisel istungil täna.

Täna, kaks päeva plaanitust varem, saabub Kiievisse Euroopa Liidu välispoliitika juht Catherine Ashton. Ta kavatseb osaleda Ukraina kriisireguleerimisprotsessis, milles EL on vahendaja.

 

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: