Kallas: Neivelti mõtted tuginevad kõhutundele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaja Kallas Postimees/Scanpix
Kaja Kallas Postimees/Scanpix

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas (RE) ütles Indrek Neivelti eelmise nädala mõtteid Rail Balticust kommenteerides, et need on esitatud kõhutunde järgi.

Neivelt ütles, et ta ei saa aru, miks peaks keegi tahtma rongiga Berliini või Varssavisse sõita, sest see on liiga kallis ja ajamahukas. Tema sõnul ei oleks ka kaubavedu rongidega tasuv.

"Antud seisukoht tundub olevat avaldatud nö kõhutunde baasilt, mitte tuginedes konkreetsetele analüüsidele," ütles Kallas ERR-i uudisteportaalile.

Kallas rääkis, et kui tugineda Briti konsultatsioonifirma AECOMi poolt tehtud analüüsidele, siis saaks nii mõnigi küsimus vastuse. "Mille põhjal ta väidab, et kaubad ei hakka rongidega liikuma? Analüüs jõuab vastupidistele seisukohtadele ja seda ka põhjendatakse," kommenteeris Kallas.

Kallas märkis, et Euroopas rajatud raudteede kasutust on pigem alahinnatud kui ülehinnatud. "See tähendab, et rajatavatel raudteedel on kasutus pigem esialgselt prognoositust suurem olnud. Nii võib olla ka Rail Balticuga," arvas ta.

"Nii USAs, tsaari-Venemaal kui Hiinas on raudtee ehitamine alati olnud poliitiline otsus ja selline otsus on ka Rail Baltica. Eesmärgiks on meie inimeste ja kaupade Euroopaga ühendusvõimaluste parandamine, mida Rail Balticu projekt kahtlemata teeks," lausus Kallas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: