Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Selgusid vabaühenduste valitud aasta tegijad

{{1391414908000 | amCalendar}}
Foto: ngo.ee

Kodanikuühiskonna 2013. aasta tegijad on pimemassööride ühing, Vahur Tõnissoo, Jaan Aps, koostöö Paide kogukonna ja avaliku võimu vahel Arvamusfestivali korraldamisel, Tartu linnavalitsus ja Reet Aus.

Vabaühenduste liit EMSL annab tiitlid üle koos riigikogu esimehe Ene Ergmaga täna keskpäeval.

Aasta vabaühenduseks valiti pimemassööride ühing. See on nägemispuudega inimeste endi initsiatiivil toimiv ühendus, mis on 15 tegevusaasta jooksul muutnud ühiskonna suhtumist nägemispuudega inimeste vastu oluliselt sõbralikumaks ning kaasanud nägemispuudega inimesed aktiivsesse tööellu. Aasta vabaühenduse tiitliga kaasneb ka 5000 euro suurune preemia kodanikuühiskonna sihtkapitalilt.

Aasta missiooniinimese tiitel läks tänavu kahele. Jaan Aps sai tiitli pikaajalise töö eest vabaühenduste mõju suurendajana. Aps on aastaid selgitanud vabaühendustele, kuidas kavandada oma tegevust nii, et sellel oleks tuntav mõju. Ta on muutnud paljude vabaühenduste tegutsemise ja mõtlemise viisi – tehakse neid asju, millest on päriselt kasu.

Vahur Tõnissoo tõi koos kaaskonnaga tänavu suvel hiilimisi alanud Rail Balticu planeerimisprotsessi avalikkuse tähelepanu alla. Ta ei tõrju raudteed, vaid otsib ja leiab koos ametlike planeerijate ja kohalike kogukondadega parimaid lahendusi.

Aasta teoks valiti koostöö Paide kogukonna, linnavalitsuse, Järva maavalitsuse ja vabatahtlike vahel, tänu millele sündis Arvamusfestival.

Vabaühenduste liidu hinnangul on selline koostöö kohalike inimeste ja avaliku võimu vahel teistelegi suursündmuste korraldajatele eeskujuks ning garantiiks, et arvamuskultuuri edendatakse Paides ka käesoleval ning järgmistel aastatel.

Aasta avaliku võimu esindajaks valiti Tartu linnavalitsus kaasava eelarve julge katsetamise eest. Aasta ettevõtjaks valiti moekunstnik Reet Aus, kes on hea näide sellest, kuidas on võimalik teha seda, mis meeldib, olla samas sotsiaalselt vastutustundlik ning lisaks oma tõekspidamisi ja väärtusi ka laiemalt levitada.

EMSL annab aasta tegija tiitleid kodanikuühiskonna arengule enim kaasa aidanud inimestele ja organisatsioonidele 1996. aastast. Kandidaate saavad esitada kõik soovijad, valiku teeb EMSL-i nõukogu.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: