Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ban Ki-mooni abi saatis Rõivasele kriitilise kirja

{{1391495935000 | amCalendar}}
Sotsiaalminister Taavi Rõivas.
Sotsiaalminister Taavi Rõivas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Dr Luiz Loures, ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooni abi ja ÜRO aidsiprogrammi juht saatis UNAIDS-i nimel sotsiaalminister Taavi Rõivasele kirja, et toetada Narvas avatud Linda HIV-kliiniku õigust ravimeid jagada.

Siiani on ministeerium keeldunud seda õigust andmast, kuigi kliinik on registreeritud tervishoiuteenuse osutajana, kirjutab Eesti Päevaleht.

Louresi sõnul on see kahetsusväärne ja ta loodab, et minister lahendab olukorra positiivselt. Tema sõnul täidab Linda kliinik ÜRO eesmärki detsentraliseerida ravikohti nii, et kogukonnapõhine proovide võtmine ja kliinilised teenused oleksid ühes kohas.

Linda HIV sihtasutus on rahvusvahelise terviseorganisatsiooni AIDS Healthcare Foundationi (AHF) toel investeerinud ligi 200 000 eurot kliiniku rajamisse ning loonud ka Narvas uusi töökohti. Kliinik kinnitab, et investeeringud tehti sotsiaalministeeriumi teadmisel, kuid praeguseks on ministeerium sihtasutuse teatel oma esialgsetest seisukohtades taganenud.

Sotsiaalministeerium on varem selgitanud, et ühtegi lepingut sihtasutusega sõlmitud ei ole ja et sama ravi saavad patsiendid nii Ida-Viru kui Narva haiglas.

Rõivas: vastasime dr Louresile juba poolteist kuud tagasi

Sotsiaalminister Rõivas ütles ERRi uudisteportaalile, et Linda kliinik ei vasta kvaliteedistandarditele ning seetõttu ei saa nad ka kliinikule ravimite jagamise õigust anda.

"Dr. Lourdese kirjale vastas sotsiaalministeerium juba enam kui poolteist kuud tagasi ning Eestil on UNAIDSiga hea koostöö," ütles minister.

"Selleks, et ravimite jagamisel oleks mõju, tuleb osutada HIV patsientidele ka kompleksset ravi. Linda Kliinik ei vasta integreeritud ravi osutamiseks kehtivatele kvaliteedistandarditele. Sotsiaalministeerium on kliinikut teavitanud kvaliteetse ravi osutamiseks vajalikest sammudest ning kui need sammud on tehtud, on võimalik rääkida ka lepingu sõlmimisest," jätkas ta.

Ministri sõnul osutatakse Ida-Virumaal praegu HIV ravi praegu kahes kohas - Ida-Viru Keskhaiglas ja Narva Haiglas. "Kvaliteedinõuete täitmise korral on võimalik teenuse osutajate ringi laiendada," märkis Rõivas.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: