TÜ kliinikumi silmakliinik sai aparaadi silma nägemisvõime hindamiseks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu ülikooli Kliinikumi silmakliinik sai enda kasutusse unikaalse silmaaparaadi elektrofüsioloogiliste mõõtmiste tegemiseks, millega saab hinnata silma nägemisvõimet. 

Koostöös Lastefondi ja Selvergia soetatud uue aparaadiga saab hinnata silma võrkkesta nägemisvõime aluseks olevat neuroelektrilist võimekust, mille abil saab varakult diagnoosida näiteks "laiska silma", vahendasid ERR-i teleuudised.

Eestis on sarnane silmaaparaat vaid Ida-Tallinna Keskhaiglas, kuid Lõuna Eestis on ligi 60 000 eurot maksev aparaat esimene.

"See võimalus meil siin Lõuna-Eestis varem täiesti puudus ja see aparaat avab meile täiesti uued horisondid," ütles silmakliiniku juhataja Kuldar Kaljurand. "Peamiselt on kaks gruppi: on lapsed, kellele ma saame sedakaudu hinnata sellist arengule vastavust, seda laiska silma, selle edenemise astet ja ravitulemusi.. Ja teine suur seltskond on silmapõhja haigused ja nägemisnärvi haigused.".

Toimetaja: Heikki AasatuHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: