Aaviksoo: õhuke riik pole see, mille pealt kokku hoida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Haridusminister Jaak Aaviksoo ei tea, kust saaks hariduse valdkonnas järgmise aasta eelarvet kavandades kokku hoida 14%, nagu rahandusministeeriumist laiali saadetud memos nõutakse.

Aaviksoo rääkis "Foorumis", et ei saa niigi õhukest riiki veel õhemaks teha. "Ega sealt ju rahalises mõttes ju midagi väga võtta ei ole. Niipea, kui me hakkame sisuliselt arutama, siis seal ei ole õpetajaid, pole politseinikke, sõjaväelasi ei ole, arste ei ole, sotsiaalhoolekannet ei ole, kultuuritöötajaid ei ole," rääkis minister.

Ta lisas, et jäävad järele 10 000-20 000 ametnikku, kelle seljast ei sa ju seda raha kokku, mis mujal hädapärast vaja oleks. "See ei ole see koht, kust oleks mõtet otsida."

Samas avaldas haridusminister veendumust, et õpetajate palgad järgmisel aastal tõusevad.

Seevastu rahandusminister Jürgen Ligi viitas sellele, et kulude tasemelt on Eesti haridus, sisejulgeolek ja riigikaitse Euroopa tipus. Ta juhtis tähelepanu ka demograafilistele probleemidele, mille puhul kahanev rahvastik ei saa lubada endale pidevalt paisuvat riigiaparaati.

"Igal juhul ei tohi riigiaparaat olla koorem erasektorile, kes primaarset lisandväärtust loob," sõnas Ligi.

 

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: