Professor Everaus: Eestis on vajadus ka teiste haiguste ravifondide järele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti inimesed vajavad lisaks vähiravile ka teiste haiguste puhul selliseid fonde, nagu loodi Toivo Tänavsuu eestvõttel, rääkis Tartu Ülikooli kliinikumi onkoloogiakliiniku juhataja professor Hele Everaus.

Ta rääkis "Aktuaalses kaameras", et Eestis põetakse palju selliseid haigusi, mille puhul pole tervendavat ravi võimalik saada. "Ma olen täiesti veendunud, et see ei ole kitsalt kasvajaliste haiguste probleem," kinnitas Everaus.

Ta ei osanud öelda, kui paljusid haigeid võiks vastloodud fond puudutada. Samas peab professor positiivseks juba seda, et paljudel, kellel varem ei olnud võimalik abi saamiseks üldse kuhugi pöörduda, on nüüd võimalus olemas, iseasi kui suur abi on.

Everaus märkis, et Eesti inimesed valdavalt ei kuulu sissetulekutelt kõrgklassi ning seetõttu ei saa endale lubada kõiki ravimeid, mida tänapäeval pakutakse. "See võib puudutada enamust meist," rõhutas saatekülaline.

Küsimusele, kas fond võiks rahastada ka selliste ravimite puhul, mida Eestis ei tohi müüa, vastas Everaus, et see ei oleks eetiline.

Professor usub, et uus fond kujuneb elujõuliseks, sest see põhineb tõsisel tahtel teisi inimesi enda kõrval aidata.

Ajakirjanik Toivo Tänavsuu eestvõttel tegevust alustanud Hille Tänavsuu nime kandev vähiravifond "Kingitud elu" hakkab toetama haigekassa abist ilma jäänud patsiente. Ravikindlustusele mitte vastanduvasse, vaid pigem täiendust pakkuvasse eraalgatuslikku heategevusfondi kogutakse raha annetuste näol.

 

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: