Ojuland: me ei valmistu europarlamendi valimisteks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Uut erakonda loov Kristiina Ojuland ütles, et partei loomise eesmärk ei ole osaleda Euroopa Parlamendi valimistel. Samas lisas ta, et seda ei saa ka välistada.

"Kogu aeg on ju üritatud külge kleepida seda silti, et Ojuland teeb vaid Euroopa Parlamendi valimisteks endale erakonda. See kindlasti ei ole nii," ütles Ojuland ERR-i uudisteportaalile.

"Kui ma oleks iga hinna eest tahtnud Euroopa Parlamenti asuda kandideerima, siis ma oleks võinud ka üksikkandidaadina seda teha," märkis ta.

"Me ei valmistu Euroopa Parlamendi valimisteks. Me valmistume riigikogu valimisteks," kinnitas Ojuland.

Samas ütles ta, et Euroopa Parlamenti kandideerimist ei saa täielikult välistada, aga sel juhul peaks vastava otsuse tegema kogu erakond.

"Kui erakond saab registreeritud, siis me kindlasti ka kaalume seda võimalust. Eesmärk on praegu ikkagi anda erakonnale sisu," sõnas Ojuland ja lisas, et programmi väljatöötamisega loodetakse valmis saada pooleteise kuu jooksul.

Ojuland rääkis, et loodaval partiel, mille nimeks saab Rahva Ühtsuse Erakond, on seni vaid 21 asutajaliiget, aga alates tänasest alustatakse liikmeskonna värbamisega ning 1000 liiget loodetakse enne aprillikuud täis saada.

Erakonna registreerimiseks vajaliku hulga liikmete täis saamine muutub lihtsamaks pärast 1. aprilli kui uue seaduse järgi on võimalik parteid registreerida senise 1000 liikme asemel 500 liikmega.

Euroopa Parlamendi valimisted toimuvad käesoleva aasta 25. mail.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: