Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabatahtlikud alustasid Muraste rannikureostuse likvideerimisega

{{1392463200000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Harkus alustas vallavalitsus koostöös Põhja päästekeskuse, keskkonnainspektsiooni ja kohalike vabatahtlikega täna ennelõunal Tilgu sadamas Muraste rannikureostuse esmaste koristustöödega.

Randa puhastati masuudist, mida oli võimalik enne jää ja lume sulamist liivalt ja kõrkjatelt eemaldada.

Hetkel segab masuudi ulatuslikumat kokkukorjamist jää ning vesi selle peal. Pärast jää ja lume sulamist jätkatakse Muraste ranniku põhjalikumate puhastustöödega.

Vabatahtlikke juhendas puhastustöödel Põhja päästekeskuse valmisolekubüroo naftareostuskorje teenuse peaspetsialist. Kuna reostusega tekitatud keskkonnakahju hindamine on veel pooleli, siis andsid keskkonnainspektsiooni ametnikud omalt poolt juhiseid, kust täpsemalt koristada.

Siiani merel reostust avastatud ei ole, kuid politsei- ja piirivalveamet jälgib piirkonda ning on valmis kohe reageerima, kui reostus peaks levima merele.

Keskkonnainspektsioon teatas 12. veebruaril, et Muraste rannas tuvastati mitmel kilomeetril masuudireostuse. Masuuditükke ja -laike oli näha lume alt välja sulanud liival ja kividel, samuti kõrkjates. Esimesi reostusele viitavaid märke leidsid inspektorid Muraste rannas juba veebruari alguses, kuid siis jäi reostus suuremalt jaolt lume ja jää alla. Küll aga võtsid inspektorid juba esmasel kontrollimisel reostusest proovid.

Määrdunud linde ega loomi ei ole siiani märgatud, kuid keskkonnaamet jälgib eluslooduse seisukorda piirkonnas. Keskkonnainspektsioon palub inimestel, kes märkavad rannas linde või loomi, kes on reostusega kokku puutunud, nendest teavitada Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: