Tartu kaasav eelarve vajab rohkem avalikke arutelusid ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tartus tahetakse ka edaspidi kaasavat eelarvet kasutada, aga kõigepealt arutatakse, kuidas seda paremini korraldada.

Täna toimus Tartus Genialistide klubis kaasava eelarve projekti arutelu, kuhu oodati kõiki inimesi alates linnaesindajatest, lõpetades kodanikuaktivistide ja linnakodanikega, vahendasid ERRi raadiouudised.

Valimisliidu Vabakund liige Märt Põder rääkis, et arutelul võeti ette järeldused, mis on praegusest protsessist tehtud ja arutati, millises suunas peaks kaasava eelarve projekt edasi liikuma.

Tema sõnul vajab selgust kaasamise enda ülesehitus ehk mitmes etapis seda tehakse ja kui palju lastakse projektide esitajatel enne lõpliku projekti esitamist omavahel tööd teha.

"Võib-olla on neil kaks konkureerivat projekti ja kui need kokku panna saab ühe, veel parema projekti. See on ka kaasamine, kui me räägime enne läbi ja ei tee konkrueerivaid projekte. Sellega paralleelselt on küsimus, kas peaks arutelusid tegema linnaosades või tsentraalselt linnas, kas linnaosad hakkavad omavahel võistlema või tekib koostöö," lisas ta.

Genialistide Klubi projetkijuht Ahto Külvet on üks kaasava eelarve rahastuse saanutest. Ta ütles, et tahaks siiralt, et projekt läheks edaspidi valutumalt ja otsused tuleksid mõistlikumad.

"On asju, mida oleks võinud teha, aga mida ei tehtud, eelkõige kaasamise kohapealt. Ma arvan, et raha ei ole üldse kõige olulisem asi protsessis, vaid olulisem on see, et kodanikud saavad aru, kuidas linn toimib, mis on eelarve, kuidas seda koostatakse. Tegelikult arvan, et kõige suurem väärtus on koostöö koht," rääkis ta.

Kaasava eelarve aruande koostas E-Riigi Akadeemia omavalitsuste programmi direktor Kristina Reinsalu. "Algselt oli ka linnale pakkumine, et teha rohkem arutelukoosolekuid, kus osapooled kokku tulevad. Nii peaks kindlasti olema järgmisel korral," märkis ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: