Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ansip võib lähiajal teatada tagasiastumisest

{{1392812111000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Peaminister Andrus Ansip ei lükanud ümber meedias avaldatud spekulatsiooni, et tal on kavas pühapäeval Vanemuises peetavas kõnes teatada oma tagasiastumisest.

Poliitilistes ringkondades levib kuuldus, et peaminister võiks valitsuse tagasiastumise kuupäeva teatada just Eesti Vabariigi aastapäeva eel 23. veebruaril Tartus peetavas kõnes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ansip ütles riigikogu infotunnis, et kõne on lõplikult valmis alles siis, kui ta ette on kantud. Samas ei eitanud ta, et kõnes võib sisalduda ka teade tagasiastumisest.

Riigikogu kuluaarides räägitakse, et valitsus võiks tagasi astuda 3. märtsil.

"Mida huvitavat selles kõnes tuleb või ei tule, sellest saab rahvas teada 23. veebruaril. Ma olen muidugi rõõmsalt üllatunud, et minu kõnet oodatakse. Kõned on kõik olnud väga head, kõik need kaheksa korda. Iseäranis hea oli kahe aasta tagune kõne, see leidis ka laialdast vastukaja." lausus Ansip riigikogu ees, kui vastas Delfis avaldatud spekulatsiooni kohta.

Ansip lisas, et kõne on peaaegu valmis, aga päris valmis saab see siis, kui see ette kantud on.

Peaministri büroo juht Liina Kersna ütles ERR-i uudisteportaalile, et peaminister otsustab ise, kus ja mida ta avaldab.

Fraktsioonijuhid: koalitsioonikõnelusi praegu ei peeta

See poleks Ansipil esimene kord teha vabariigi aastapäeva eel poliitiline avaldus, sest kaks aastat tagasi, 2012. aasta 23. veebruaril peetud kõnes teatas Ansip, et tema enam järgmist valitsust ei moodusta.

Põhiseadus ütleb, et kui peaminister astub tagasi, siis tähendab see kogu valitsuse tagasiastumist. Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Kaia Iva leidis, et sündmustest ei maksa ette rutata, kuid IRL võiks koalitsioonis jätkata.

"Ega juba see, et meil on koalitsioonileping tehtud kogu perioodiks, kõneleb iseenda eest. Koalitsioonileping on meil ka täitmiseks, nii et loomulikult iga erakond, kes on valitsusse läinud, plaanib oma plaanid ellu viia," lausus Iva.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et riigikogu töös on näha, et Isamaa ja Res Publica Liit on ennast täiesti vaikseks ehmatanud.

"Muud väga näha ei ole. Pigem paistab olevat tulevane pilt selge ainult väga väikesele ringile, kuhu kuuluvad mõned üksikud Reformierakonna poliitikud ja millesse pole teiste erakondade juhte pühendatud," lisas Simson.

Fraktsioonide juhid kinnitasid, et isegi mitteametlikke koalitsioonikõnelusi praegu ei peeta.

Toimetaja: Priit Luts, Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: