Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taksojuhtide bordelliäri süüasi laheneb valdavalt kokkuleppekaristustega

{{1392975649000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Harju maakohtu Liivalaia kohtumaja suures saalis täna alanud kohtuprotsess 51 süüdistatavaga nn taksojuhtide bordelliäri kriminaalasjas laheneb valdavalt kokkuleppekaristustega.

Tänasel istungil teatasid 28 süüdistatavat, et on nõus minema kokkuleppemenetlusele, milles sõlmitakse vastavad karistuslepped Põhja ringkonnaprokuratuuriga, samas peab nende kokkulepete kinnitamise otsustama veel kohus. Ülejäänud 22 süüdistatavat teatasid, et tahavad süüasja arutamist üldises korras.

Karistuslepetega olid nõus ka kogu kriminaalasja võtmetegelased ehk bordelli juhtimises ja selle töö korraldamises süüdistatavad Grigori Glõkin (59), Sergei Anderson (31) ja Inna Maksimova (44), kuid sama süüdistusega kohtu alla olev, kuritegelikes ringkondades tuntud ärimees Aleksei Švedov (54) kokkuleppest siiski ei huvitunud. Vahi all on nelikust vaid Glõkin ja Švedov.

Kohus võttis aega, et lahendada mitu taotlust, sealhulgas Švedovi taotlus tema vahi alt vabastamiseks. Švedov kinnitas kohtule, et ta ei kavatse kohtupidamise eest pakku minna.

"Surmkindlalt ei kavatse ma eirata kohustusi, mis toob minu vabastamine," kinnitas Švedov.

Kohus otsustab ka ühe süüdistatava suhtes menetluse lõpetamise seoses tema parandamatu haigestumisega ning ühe arestitud sõiduki romulasse viimises, kuna see sattus avariisse ja muutus taastamiskõlbmatuks.

Kohus arutab prokuratuuri ja süüdistatavate sõlmitavaid kokkuleppeid 28. veebruaril ning alustab sellega mitte nõustunute süüasja arutamist tavakorras 24. märtsil.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab 51 inimest seotuses Tallinnas Pirita linnaosas konspireeritult tegutsenud bordelliga, kus teenindati välismaalastest kliente, keda toimetasid kohale bordelli juhtkonna poolt välja valitud taksojuhid.

Kriminaalasja eeluurimisel kogutud andmeil tegelesid viis süüdistatavat bordelli juhtimise ja töö korraldamisega või said tulu selle omanikena. Ülejäänud 46 süüdistavat on taksojuhid, kes said süüdistuse kohaselt iga bordelli toodud kliendi pealt 50-70 eurot vahendustasu.

Süüdistus esitati neile taksojuhtidele, kes uurimisandmeil viisid kliente bordelli süstemaatiliselt pikema aja jooksul. Taksojuhid töötasid erinevates taksofirmades ja füüsilisest isikust ettevõtjana või osutasid taksoteenust ilma tegevusloata.

Politsei pidas bordelli juhtimises ja selle töö korraldamises süüdistatava Glõkini, Švedovi, Andersoni ja Maksimova kahtlustatavatena kinni mullu 4. juunil ning prokuröri taotlusel ja kohtu loal nad vahistati. Hiljem vabastati Maksimova vahi alt.

Kohus on arestinud võimaliku konfiskeerimise tagamiseks süüdistatavate Švedovi, Glõkini, Andersoni ja ühe kolmanda isiku vara ehk kaks kinnistut hinnangulise maksumusega ligi 220 000 eurot, sularaha erinevates valuutades koguväärtusega umbes 50 000 eurot ning Porsche Cayenne ja Mazda 6, ligi 20 000 eurot maksnud käekella Corum ja muud.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus ja uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

 

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: