Tartus tegutsev Eesti Leivatööstus loodab tarneid ja töötajate arvu suurendada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Endises Tartu Pere leivatehases alustas pärast kuuajast seisakut tööd Eesti Leivatööstus. Kuigi ettevõte ei ei suuda pakkuda tööd kõigile endistele Pere töötajatele, loodavad nad selleni jõuda lähiajal, kui jaemüük taastub.

"Alates 20. jaanuarist oleme oma majas ise peremehed, oleme saanud tootmist käivitada ja kuu hiljem võime tõdeda seda, et oleme edukalt sellega hakkama saanud," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Eesti Leivatööstuse juhataja Andres Linnas.

Eelmise kuu lõpus seiskusid endise Pere leivatehase liinid, kui kaks aastat leivatehast rentinud OÜ Linerell läks pankrotti. Ruumid oli selleks hetkeks ostnud juba Eesti Leivatööstus, kes ei saanud Linerelliga seotud rendilepingust tulenevalt ise varem tootmist alustada.

Linerell seiskas eelmise kuu lõpus liinid päevapealt ja koondas 122 töötajat. Praegu on tööl alles 70 inimest, kelle seas sama tehase pika staažiga töötajaid kui ka uusi tegijaid. Töötajate arv on vähenenud, sest tootmine ei ole veel täielikult taastunud ja pea kuu poelettidelt ära olnud tooted pole veel nähtavalt tagasi tulnud.

"Täna on küsimus jaekanalites. Meil on suuremate poodide kettidega lepingud sõlmitud, tarned järk-järgult taastuvad, see võtab lihtsalt natukene aega," ütles Andres Linnas.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles, et lisaks töökohtade säilimisele on tehase taasavamine hea sõnum ka põllumeestele.

"Ma väga loodan, et siin kasutatakse toormena ka tulevikus Eestis kasvatatud rukist, nisu, Eestis toodetud piimatooteid. Kindlasti on see ka üks võimalus, kuidas Eesti põllumajandustoodangut väärindada, jätta see töö ja raha siia," märkis Seeder.

Varem Pere kaubamärgi leiba, saia ja kondiitritooteid ostnud inimesed saavad sama tehase tooted kätte nüüd Eesti Leivatööstuse etiketi alt.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: