Fondid peavad OECD raportit ebapädevaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eelmise aasta lõpus ilmunud OECD raportist selgus, et Eesti pensionifondide viimase viie aasta keskmised tootlused on liikmesriikide hulgas kõige kehvemad ja tasud kõige kõrgemad, kuid Eesti pensionifondid selle hinnanguga ei nõustu.

"Kogu selle teema puhul on täiesti mööda vaadatud asjaolust, et Eesti teise samba fondide klientide keskmine vara on kiiret kasvu näidanud ning valdaval enamikul klientidest on kogunenud sissemaksetest rohkem raha," ütles Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask Eesti Päevalehele.

Tema sõnul keskendutakse Eesti pensionifonde teiste riikidega võrreldes väga palju tootlusenäitajatele, kuid vähem võetakse arvesse fondide erinevat investeermisstrateegiat, millest sõltub oodatav tulu ja risk.

"Eesti pensionisüsteem on noor ning inimeste kogumisperiood pikk, mistõttu eelistab enamik kliente kõrgema aktsiasisaldusega fonde," tõdes Siilivask.

Nordea Pensionsi juhi Angelika Tageli sõnul ei võta raport arvesse Eesti teise samba erisusi, kus paljud tasud, näiteks depootasu, kuuluvad maksmisele valitsemistasu arvelt, mitte otse pensionifondist nagu üldiselt tavaks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: