Jaan Männik: keskpanga nõukogu roll on ületähtsustatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti Panga endise nõukogu esimehe Jaan Männiku hinnangul saab keskpanga nõukogu võtta harva vastu otsuseid, mistõttu on nõukogu roll ületähtsustatud.

"Oleme ehk Eesti Panga nõukogu rolli ületähtsustanud. Eesti Panga nõukogul on palju vähem võimu kui ühel äriühingu nõukogul. Eesti Panga nõukogu liikmetel on arvatavasti kõige kõrgem palk Eestis, kui võrrelda töökoormust ja vastutust. Temal ei ole võimalik nii väga palju otsustada," rääkis Männik interjuus ETV hommikuprogrammile.

Männik selgitas, et viie aasta jooksul, mil tema nõukogu juhtis, oli vaid kolm küsimust, mis laialdast tähelepanu pälvisid. Üks oli iga viie aasta tagant tehtav asepresidentide kinnitamine, täpsemalt kinnitamata jätmine.

Teine puudutas presidendile ettepaneku tegemist, kellest võiks saada järgmine panga president. See on otsus, mida saab nõukogu teha iga seitsme aasta tagant.

"Ja kord aastas kinnitatakse kasumijaotus. Ega see ei ole väga suur töökoormus, harva tuleb otsuseid ette," sõnas Männik. Seetõttu pole Männiku sõnul kuigi oluline ka poliitikute ja ekspertide osakaal nõukogu koosseisus.

Keskpanga nõukogu esimees Mart Laar esitas täna riigikogule ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks nõukogu liikmeteks Kalev Lillo, Kaie Keremi, Enn Listra, Rein Minka, Jaanus Tamkivi, Liina Tõnissoni ja Urmas Varblase.

Uutest nimedest esitas Laar majandusteaduste doktori Kaie Keremi, endise Eesti Panga asepresidendi Rein Minka ja riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi.

Senises nõukogu koosseisust lahkuvad Tõnis Palts (IRL), Valdo Randpere (RE) ja Irene Kull, kes oli esindatud eksperdina Tartu Ülikoolist.

 

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: