Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muraste reostust pole siiani suudetud täielikult koristada

Foto: Postimees/Scanpix

Kuna jää taandudes sulab välja üha rohkem masuuti, pole Muraste rannikureostust suudetud senini täielikult koristada.

Muraste masuudireostus laiutab jätkuvalt umbes kolme kilomeetri pikkusel maa-alal, ehkki kahel nädalavahetusel tomunud talgutega on suur prügikonteiner masuuti pea triiki täis kogutud, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

"Kellude ja labidatega korjatakse reostunud pinnas kokku, pannakse kottidesse ja samamoodi kõrkjad lõigatakse ära vikatiga või oksakääridega ja kogutakse kottide sisse ja siis viiakse juba suurde konteinerisse," selgitas Harku valla arendus- ja haldusosakonna juhataja Nele Nõu.

Eelmisel nädalavahetusel panustas oma kodukoha ranna puhtakssaamisse sada vabatahtlikku. Suur hulk hoolivaid inimesi on masuudireostuse ainus positiivne pool. Negatiivne on see, et keegi ei tea, palju masuuti veel sulamata jää all peidus on.

Seni on kõik kulud katnud Harku vallavalitsus, kes loodab selle raha reostuse põhjustajalt kätte saada. Praeguseks tehtud kulutusi pole veel kokku löödud.

"Seda kahjuks veel ei ole, kulud on tulnud jooksvalt. Vastavalt vajadusele, kui on vaja reageerida, oleme reageerinud. Meie seisukoht hetkel on see, et me peame saama selle reostuse võimalikult kiiresti ja efektiivselt kokku korjata. See on hetkel meie peamine eesmärk," rääkis Harku vallavalitsuse kommunikatsioonijuht Kady-Ann Sutt.

Uued koristustalgud tulevad jälle 8. või 9. märtsil. Seni leitud ainus elus õline lind - kühmnokk luik taastub aga kenasti Nigula metsloomade turvakodus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: