Ilves: Balti riigid peavad Ukraina taustal kaitsesse rohkem panustama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti president Toomas Hendrik Ilves
Eesti president Toomas Hendrik Ilves Autor/allikas: Photo: Postimees/Scanpix

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul tõestavad sündmused Ukrainas, et Baltimaad peavad riigikaitse valdkonnas rohkem ära tegema.

Balti kaitsekolledžit 15. aastapäeva puhul õnnitlenud president kutsus oma kõnes Eestit, Lätit ja Leedut rohkem riigikaitsesse panustama.

"Sündmused Ukrainas näitavad, et see võitlus toimub ka Euroopa sees. See annab Eestile ja Läänemere piirkonnale selge sõnumi: me peame riigikaitse valdkonnas rohkem ära tegema. Piisavad kaitsekulutused on meie julgeoleku seisukohalt jätkuvalt väga olulised - see kehtib nii Eesti kui ka Läti ja Leedu kohta," leidis Ilves.

President rõhutas oma põhisõnumina, et NATO on usaldusväärne vaid seni, kuni alliansi liitlasriigid on usaldusväärsed ja vastutustundlikud.

"NATO tõsiseltvõetavus meie piirkonnas sõltub ühtaegu nii teiste liitlaste valmisolekust meid kaitsta kui ka Balti riikide pingutustest enda kaitsele raha kulutada," ütles ta.

Ta õhutas Balti kaitsekolledžitvõtma piirkondlikes julgeolekuküsimustes rohkem sõna ning suurendama küber- ja IT-teemade osakaalu sõjaväelise hariduse õppekavas.

Balti kaitsekolledž on Euroopa mandriosas ainus inglise keeles staabiohvitseri haridust andev õppeasutus, mis on orienteerunud väikeriikide julgeolekuküsimustele.

Kolledži asutasid 1999. aastal Eesti, Läti, Leedu koos toetajariikide Kanada, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Hollandi, Norra, Poola, Rootsi, Šveitsi, Ühendkuningriigi ja Ameerika Ühendriikidega.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: