Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järva-Jaanis hakkab heategevuslik kauplus lastele huviringe korraldama

Foto: Postimees/Scanpix

Siiri Sisaski loodud heategevusfond Saagu Valgus laiendas oma tegevust Järvamaale. Kuu aja jooksul, mil Järva-Jaanis on kasutatud esemete kauplust peetud, on piirkonna inimesed selle omaks võtnud ning järgmisena hakatakse tegelema puudust kannatavate perede lastele huviringide korraldamisega.

Heategevuskeskuse vabatahtlikud tegelevad riiete, jalanõude, aga ka mööbli ja lauanõudega, vahendasid ERRi teleuudised.

"Mööblit on hästi palju küsitud, voodipesu ja kitsaid teksapükse tüdrukutele. Ikka selliseid moodsaid asju," rääkis Järva-Jaani heategevuskeskuse vabatahtlik Janika Nukke.

Järva-Jaani heategevuskeskuse perenaine Tiia Paist ütles, et kasutatud asjade kaupluse pidamisega teenitud raha läheb vähekindlustatud perede abistamiseks, õige pea kutsutakse lapsed tasuta huviringidesse. Kuu ajaga, mil keskus on tegutsenud, on rõivaid, jalanõusid ja muud abi saanud kümned pered.

"Neid vaeseid on oluliselt rohkem kui räägitakse, kui palju täpselt, see kõik on suhteline. On ka lihtsalt abivajajaid, ka neid, keda on lihtsalt vaja elama õpetada ja lapsed saada heasse keskkonda," ütles Paist.

Keskus teeb koostööd omavalitsuste sotsiaaltöötajatega, kellel on kõige parem ülevaade peredest, kes tõesti abi vajavad ja alti seda küsida ei julge.

"Kõik sotsiaaltöötajad olid õnnelikud, et nüüd siis on lõpuks selline koht, kust me saame ise abi, kuhu me saame suunata inimesi, kellel on asju üle," rääkis Ambla valla sotsiaalnõunik Katre Mägi.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: