Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

IRL korraldas Ukraina toetuseks meeleavalduse

{{1393746517000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Heikki Aasaru/ERR

Tallinnas Venemaa saatkonna ees avaldas sadakond inimest täna toetust Ukrainale ja väljendas vastuseisu vene vägede Ukrainasse tungimisele.

Meeleavalduse korraldasid Isamaa ja Res Publica Liidu poliitikud ja seda toetas Eestis ukrainlaste kongress, vahendas "Aktuaalne kaamera."

„Meeleavaldusega avaldame igakülgset toetust Ukrainale ja juhime tähelepanu, et Vene Föderatsiooni agressioon suveräänse Euroopa riigi vastu tuleb üheselt hukka mõista ja lõpetada," ütles IRL-i rahvuslaste ühenduse esimees Tarmo Kruusimäe enne meeleavalduse toimumist.

Kruusimäe sõnul rikub Venemaa rahvusvahelist õigust, viies teise suveräänse riigi territooriumil oma väed. "Sisuliselt on tegemist Ukraina okupeerimisega,“ nentis Kruusimäe. 

"Me oleme teiega, me teame, et Euroopa saatus otsustatakse Ukrainas. Me saame seda pidurdada, kui me oleme põhimõttekindlad. Kui me oleme arad, kompromislikud, anname järgi, nagu anti järgi Tšehhoslovakkia puhul aastal 1938, kui kõik lootsid, et agressorile järeleandmine tagab rahu, siis me eksime. Oleme ühtsed. Slava Ukrainu ja Elagu Eesti," ütles Tunne Kelam tänasel piketil.

IRL-i korraldatavat meeleavaldust toetas ka Eesti ukrainlaste kongress, kinnitas kongressi esimees Vira Konõk.

"Ma olen sõja vastu ja ma arvan, et kõik, kes siin on, on sõja vastu," ütles piketil osalenud Mõhhailo Vaivala.

"Kõik on väga närvilised. Ma olen ukrainlane, ma olen pärit Ida-Ukrainast ja minu jaoks on hirmutav, et minu sugulased võivad jääda sõjatsooni. Saate ise aru, millised tundeid see tekitab," rääkis Artjom Dudtšenko.

Meeleavaldus ei möödunud päris rahulikult, kohal olid ka mõned Kiievi tänase võimu ägedad vastased. Teiste seas tuli kohale üks haakristi sümbolit kandnud mees, kelle provotseerimine lõppes rahva poolt lausa pikali tõmbamisega. Sündmuskohal oli ka politsei, kes olukorda jälgis ja julgestas.

Ansip: provokatsioone ei tohi me endale lubada

"Olukord on ärevakstegev ja nii, nagu kogu demokraatlik maailm, nii oleme ka meie ärevuses. Me mõistame kindlasti hukka kõik need, kes tahavad seada kahtluse alla Ukraina riigi terviklikkuse ja suveräänsuse. Selgelt Venemaa oma tegevusega praegu Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust ohustab," ütles Eesti peaminister Andrus Ansip.

Samas lisas ta, et Eesti ei pea olema kuidagi eriliselt mures. "Kindlasti ei tohiks me alluda provokatsioonidele - me ei tohiks kuidagi pingeid Eesti ühiskonnas ülesse kiskuda ja taolised provokatsioonid, nagu üritati täna Vene saatkonna ees korda saata kas natsisümboolikat demonsteerides või süütepudeleid sinna kohale viies - see ei ole kindlasti Eesti riigi huvides," rääkis peaminister.

Toimetaja: Marek Kuul, Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: