Nestor: olen vestelnud nii Reformi kui ka IRL-iga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eiki Nestor Postimees/Scanpix
Eiki Nestor Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse liige Eiki Nestor ütles, et on tulevase valitsuskoalitsiooni teemadel vestelnud nii Reformierakonna kui ka IRL-i esindajatega, ent rõhutas, et ametlikke läbirääkimisi veel ei toimu.

"Kõik erakonnad on kõigiga mingitpidi kohtunud. Mina olen vestelnud nii Reformierakonna kui IRL-i inimestega. Juttu ikka aetakse," ütles Nestor ERR-i uudisteportaalile.

Nestor täpsustas samas, et niikaua kuni pole kellelegi ülesandeks antud valitsust moodustada, ametlikke läbirääkimisi ei peeta.

Nestor kinnitas, et sotsid on valmis läbirääkimistele asuma, juhul kui läbirääkimisi vajalikuks peetakse.

Küsimusele, kas läbirääkimised sotsidega võivad olla mõeldud IRL-i survestamiseks, vastas ta, et IRL-ile võib selline mulje jääda küll.

"IRL kindlasti võib nii arvata, aga ma arvan, et asi on palju lihtsam. Kui üks peaminister on otsustanud tagasi astuda, siis tuleb määrata uus kandidaat. Uut kandidaati on lihtne määrata sellisel juhul, kui on teada ka, kelle toetusel ta võiks riigikogus läbi minna," rääkis Nestor.

IRL-i ja Reformierakonna suhete kohta ütles ta, et nad on valitsuses ja seda tööd, mida nad riigikogus teevad, teevad nad üksmeelselt koos.

Avalikkuse ees on siiski viimasel ajal olnud päris mitmeid teravaid ütlemisi teineteise suhtes. "Eks neid on ka varem olnud. Ja eks muidugi asjaolu, et peaminister astub tagasi ja valitsus koos temaga, nii nagu meie põhiseadus ütles, eks see tekitab muidugi erksamaid sõnakasutusi," kommenteeris Nestor.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: