Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa Balti laevastik viib täna läbi lahinglaskmised

Venemaa Balti laevastiku õppused Kaliningradi lähistel 2012. aasta augustis
Venemaa Balti laevastiku õppused Kaliningradi lähistel 2012. aasta augustis

Venemaa Balti laevastik viib Lääne ja Kesksõjaväeringkonna lahinguvalmiduse ootamatu kontrolli raames täna läbi suurtükkide ja seniitrakettide lahinglaskmised veepealsete, mere- ja õhusihtmärkide pihta.

"Ühiste laevaõppuste käigus mängitakse merepolügoonidel läbi suurtükiduellid tingliku vaenlase laevadega ja harjutatakse tegevusi õhurünnaku tagasilöömiseks,"  ütles uudisteagentuurile ITAR-TASS Venemaa Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistuse esindaja Balti laevastiku alal, teise järgu kapten Vladimir Matvejev. Tema sõnul lahendatakse paralleelselt õppe- ja lahinguülesandeid tingliku vaenlase allveelaevade otsinguteks ja jälgimiseks, heidetakse süvaveepomme ja pannakse miine. 

Samuti korraldavad laevastiku rannaüksused Kaliningradi oblasti polügoonidel  kõigi tulirelvarelvaliikide, granaadiheitjate, jalaväe lahingumasinate BMP-2, tankide T-72, liikursuurtükkide, suurtükkide ja kogutule reaktiivseadmete lahingulaskmised sihtmärkide pihta, mis imiteerivad tingliku vastase roomikutel ja ratastel liikuvaid sõjamasinaid ja elavjõudu.

Õhust toetab maapealset grupeeringut Balti laevastiku merelennuvägi, rünnates tingliku vaenlase objekte.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: