Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa tööhõivevolinik: võõrsil töötajad võiksid kogemustega koju tagasi pöörduda

Euroopa Komisjoni tööhõivevolinik László Andor ütles, et välismaale tööle läinud inimesed võiksid aastate möödudes kodumaale tagasi pöörduda, sest vastasel korral võib päritoluriigi sotsiaalolukord halveneda.

Eesti arstide massilisest Soome minekust rääkides ütles volinik ETV saates "Terevisioon", et lõppkokkuvõttes võib kannatada sellest Eesti tervishoid.

"Kui meil on tegemist teatud valdkonnas tööjõu väljavooluga ja see toimub lühikese ajavahemiku jooksul, siis see on risk ja võib olla ohuks tervishoiusüsteemile," ütles ta.
Tema sõnul ei ole põhjused selles, et arstid oleks kodus töötud, vaid rolli mängib suur palgalõhe.

"Me peaksime vaatama ka seda, et vastuvõtvates riikides on tegemist eetilise värbamispraktikaga, kuid me peame aitama ka päritoluriike, et nemad suudaksid säilitada oma tööjõu või kui inimesed tahavad liikuda kuhugi mujale, siis nad mõne aasta pärast tuleksid koju tagasi," lausus Andor.

Saatejuht Urmas Vaino küsis, mis võiks olla abivahend, mis aitab ka vaesemaid ja ressurssi andvaid riike.

Ander vastas, et loomulikult on lühemas plaanis eelised selle inimese jaoks konkreetselt ja samuti ettevõtetete jaoks teises riigis. Aga pikemas plaanis, kui tegemist ei ole vähemalt osaliselt tagasi pööratud vooga, siis on tegemist pikaajalise riskiga kasvupotentsiaali mõttes, samuti ka päritoluriigi sotsiaalolukord halveneb. "On vähem tööealisi inimesi , ehk töötavaid inimesi, kes toetaksid neid, kes ei tööta," tõi ta välja.

"Ma ei usu, et see oleks väga suureks probleemiks, kui inimesed lähevad paariks aastaks, töötavad teises keskkonnas, õpivad midagi. Kuid nad peaksid pöörduma ka koju tagasi olles omandanud mõningaid kogemusi," rääkis volinik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: