Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uuring: rahvas eelistaks senise koalitsiooni jätkamist

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti inimeste arvates oleks kõige eelistatum valitsuskoalitsioon senise Reformierakonna ja IRL-i võimuliidu jätkamine. Selle peamine alternatiiv ehk Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide liit kogus poole vähem toetust, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud TNS Emori küsitlusest.

Emori üle-eestilises telefoniküsitluses esitati vastajatele 5 teoreetilist varianti, mis garanteeriks enamuse praeguses riigikogus. Kõige suurema ehk 25% küsitlusele vastanud kodanike eelistuse sai tänane Reformierakonna ja IRL-i koalitsioon, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Populaarsuselt teisel kohal oli 17% toetusega praeguse koalitsiooni veidi laiendatud versioon ehk Reformierakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide liit.

Nn kevadkoalitsiooni ehk Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide liitu toetas 13% vastanutest ehk pea poole vähem kui senise võimuliidu jätkamist.

Neljandale kohale jäi nn koalitsioon Reformierakonna vastu ehk Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ja IRL-i liit 10% toetusega. Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliitu toetas 7% vastanutest.

Selged erinevused ilmnesid vastaja rahvuse pinnal. Eesti keelt kõnelevate vastajate seas oli toetus senise Reformierakonna ja IRL-i võimuliidu jätkamisele veelgi suurem ehk 29%.

Reformierakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide liitu toetas eesti keelt kõnelevate vastajatest 21%. Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide liitu 14%.

Vene keelt kõnelevate vastajate seas oli esikohal 21% toetusega liit Reformierakonna vastu ehk Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ja IRL-i koalitsioon. Teine eelistus oli vene keelt kõnelevate vastajatele Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon 19% toetusega.

Uuringufirma TNS Emor viis üle-eestilise telefoniküsitluse läbi 4.-6. märtsini ja sellele vastas 550 Eesti elanikku.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: